Mosonmagyaróvári Civil Kerekasztal

A civil szervezetek elérhetőségei, tervezett 2009. évi programok összehangolása, egyéb javaslatok stb..

Emlékeztető

Készült: 2009. január 19-én a Mosonmagyaróvári Civil Kerekasztal ülésén

Helyszín: Polgármesteri Hivatal II. emeleti tárgyalóterme, Mosonmagyaróvár

Jelen vannak: a jelenléti ív szerint


Nagy Sándor (Mosonmagyaróvári Civil Szövetség): Köszöntötte a megjelenteket a Mosonmagyaróvári Civil Kerekasztal alakuló ülésén. Kifejezte örömét, hogy ilyen sok szervezet képviseltette magát. Több városban működik már Civil Kerekasztal, s a kedvező tapasztalatok alapján gondolta azt a Mosonmagyaróvári Civil Szövetség, hogy Mosonmagyaróvárott is meg kellene alakítani. Reméli, hogy azúttal nagyobb lesz az összetartó erő, s a kezdeményezés nem hal el. Örömmel vette, hogy a kezdeményezést támoatja Mosonmagyaróvár Önkormányzata is, amely a helyet adja. Az együttműködésben a Mosonmagyaróvári Civil Szövetség azt vállalta, hogy a mosonmagyaróvári civil szervezeteket a kerekasztal üléseire meghívja.

A Civil Kerekasztal céljai:

  1. 1. Civil szervezetek részvételének biztosítása várospolitikai döntések előkészítésében.
  2. Intézményesített fórum biztosítása a helyi civil szervezetek és az önkormányzat kommunikációjában.
  3. A lehetséges együttműködési lehetőségek feltárása a civil szervezetek valamint az önkormányzat között.
  4. Aktuális helyi közéleti témák felvetése, megvitatása.

Egyeztetési lehetőség biztosítása a civil szervezetek különböző rendezvényei között.

A későbbiek folyamán majd megbeszélik, hogy a Civil Kerekasztalt milyen időközönként célszerű összehívni. Üléseiről emlékeztető készül, melyet elküldenek az önkormányzatnak, s feltesznek a Kulturális Egyesület honlapjára. A nyilvánosságot a Civil Szemlében megjelentetendő beszámoló biztosítja.


Dr. Nagy István alpolgármester: Örömmel vette a Mosonmagyaróvári Civil Szövetség megkeresését, hiszen a városi közügyekben az önkormányzatnak és a civil szférának együtt kell működnie. A kerekasztal jó fórum lehet a kapcsolattartásra, az információ-áramlásra. Örömmel nyugtázta a nagy létszámú részvételt a kerekasztal ülésén, ami számára azt jelenti, hogy a civilek tenni akarnak a városért. Kifejtette, hogy a civil szervezetek működése alapvetően meghatározza a városi élet minőségét. A civilek programjaikkal, rendezvényeikkel színt hoznak a város életébe. Véleménye szerint a Civil Kerekasztal egyfajta civil parlamentként működhetne. Az itt megjelent képviselők fogalmazzák meg, milyen segítséget várnak az önkormányzattól. Emlékeztetett arra, hogy idén lesz a város egyesítésének 70. évfordulója, és jövőre ünnepli Moson 1000 éves fennállását. A civilek jelentős szerepet vállalnak a városi nagyrendezvények lebonyolításában is.

Felajánlotta a civil szféra és az önkormányzat együttműködését. Lehetőség van arra, hogy civil kurátorok véleményezzék a pályázati alapokra beérkezett pályázatokat. Továbbá részt lehet venni a civil élettel foglalkozó bizottság, az Oktatási, Művelődési és Sport Bizottság ülésein. Számtalan kapoccsal kapcsolódnak össze a civilek a Flesch Károly Kulturális Központtal is. Részt lehetne venni a Felügyelő Bizottság ülésein, képviselve a civil társadalom érdekeit. Mindezt együttműködési megállapodásba lehetne foglalni.

Dr. Németh Andrea aljegyző: Az önkormányzat január 25-i ülésén első olvasatban tárgyalja a város 2009. évi költségvetését. Eddig nem merült fel a képviselők részéről, hogy a különböző pályázati alapokat csökkenteni kívánnák. Az idén is a legnagyobb összegű alapra, a Közművelődési Alapra 11 millió forintot tervez az önkormányzat, s ebből 7 millió forint a pályázati úton felosztható alap. Várhatóan az önkormányzat a februári testületi ülésén elfogadja a költségvetést, s ebben az esetben a pályázatok beadási határideje március 31. Bejelentette, hogy az önkormányzat 9 millió forintot biztosít a Flesch Nonprofit Kft-nek annak érdekében, hogy ebből az összegből támogassa a civil jelenlétet a Flesch Károly Kulturális Központban. Most készül a városi rendezvénynaptár. Megköszönte azon civil szervezetek segítségét, akik már eljuttatták ez évi programjaikat a Polgármesteri Hivatalba. Felhívta a figyelmet a bejelentett programok időpont változtatásainak jelzéseire is. Csak így biztosítható a rendezvénynaptár naprakészsége.

Nagy Sándor (Mosonmagyaróvári Civil Szövetség): Aktualitása kapcsán veti fel a pályázati alapok előkészítésének és elbírálásának esetleges változtatását. El kell dönteni, hogy az önkormányzat minél több civil szervezetet kíván támogatni kevés összeggel, vagy pedig a város életére pozitív hatást gyakorló rendezvényeket részesíti előnyben. Az utóbbi években ugyanis a megítélt támogatások rendkívüli mértékben elaprózódtak, ma már 30-50 ezer forinttal nem sok mindent lehet kezdeni. Ez ügyben nemrégen szót váltott Varga Tamással, akinek érdekes megoldási javaslata van.

Varga Tamás (Majoroki Kör Egyesület): Kifejti, hogy a pályázatok elbírálása teljesítményorientált legyen. Azok a civil szervezetek, pályázók, akik többet tesznek le az asztalra, nagyobb támogatásban részesüljenek. Kifejti továbbá, hogy a támogatási összeget a kért támogatás %-ában kellene megállapítani. Erre jó példaként hozza fel az önkormányzat müemlékpályázatát.

Bognár Árpád (Tengri Íjász és Hagyományőrző Egyesület): Már a kiírásban tisztázni kellene, hogy az önkormányzat milyen feltételrendszer alapján támogatja a civil szervezeteket, esetleg egy listán felsorolva. Az elszámolás megkönnyítése érdekében pedig célszerű lenne az elszámolható tételeket konkrétan megnevezni, de ezeknek mindig összhangban kellene lenni a rendezvény specifikus igényeivel.

Nagy Sándor (Mosonmagyaróvári Civil Szövetség): Nagyon jó lenne, ha az önkormányzat a pályázatok elbírálása során igénybe venné civil szakértők segítségét is. Jó ötletnek tűnik a feltételrendszer közzététele is, hiszen a legutóbbi pályázatnál járt úgy a Kulturális Egyesület, hogy kifogásolták az elszámolt étkezési költség nagyságát. Ennek mértéke viszont előzetesen sehol sem lett közzétéve.

Dr. Hamar Péter ("WE SERVE" Karitatív Alapítvány): Támogatja a civil szakértők, egy kuratórium létrehozását.

Tolnai József (Mosonmagyaróvári Gradistyei Horvátok Egyesülete): Több szempontból is tetszik neki a Civil Kerekasztal létrejötte. Egyrészt együttműködés alakulhat ki különböző szervezetek között, melyek részt vesznek a város kulturális életében, másrészt így részt vehetnek az önkormányzat döntés-előkészítő munkájában, harmadrészt egyeztethetik különböző programjaikat, elkerülendő a programütközést.

Moldoványi Géza (Széchenyi Polgári Kör): A kerekasztal létrejöttét jó dolognak tartja, a jövőjét az dönti el, hogy milyen érdemi munkát fog végezni, mennyire találják meg számításukat az egyes civil szervezetek. A pályázatokra visszatérve példaként ajánlja az NKA pályázati űrlapját és támogatási szerződését. Az NKA pályázatainál a támogatási összeg 5 %-a szabadon használható fel.

Rongits Pál (Mosonmagyaróvári Kertbarátok Köre): Örül a Civil Kerekasztal létrejöttének. Támogatja a civil kurátorok megválasztását az önkormányzati pályázatok véleményezésénél. Véleménye szerint határozottabb elv ek figyelembe vételével kell fellépni a pályázati pénzek elosztásánál. A Civil Kerekasztal fontos szerepe lehet, hogy elősegítheti a különböző szervezetek együttműködését. Ma már az országos és nemzetközi pályázatoknál a parneri viszonyt kialakító pályázatok előnyt élveznek.

Dr. Németh Andrea aljegyző: Jól ismeri az országos pályázatok kiírását, pályázati adatlapjait. Óva int azonban attól, hogy a helyi pályázati alapokat túlbonyolítsák.


Nyitrai József (LABE): Sajnálattal állapítja meg, hogy ez a mai összejövetel is elsősorban a pénzről szól. Példát hoz fel arra, hogy öntevékeny munkával és saját források bevonásával is lehet programot, rendezvényt szervezni. Ha a civil társadalom összefogna, a jelenleginél sokkal nagyobb súlyt képviselhetne Mosonmagyaróvár Önkormányzatában.

Hujber Ferenc (Mosonmagyaróvár Városi Modellező Klub): Felhívja a figyelmet arra, hogy a helyi pályázati alapok utófinanszírozásúak, tehát minden szervezetnek bele kell nyúlnia a zsebébe rendezvénye megvalósítása érdekében.

Varga Tamás (Majoroki Kör Egyesület): Esélyegyenlőséget akar más városrészben működő civil szervezetekkel szemben.

Csiszár Péter (Flesch Nonprofit Kft.): Bejelenti, hogy március 1-től havonta a Flesch Károly Kulturális Központ műsorfüzetet ad ki. Felajánlja a civil szervezeteknek rendezvényeik ingyenes megjelentetését. A naprakész rendezvénynaptár elkészítésére ma már az internet jó lehetőséget biztosít. A civil szféra és a Flesch Nonprofit Kft. együttműködve alakítson ki egy internetes felületet, ahol a civil szervezetek jelszóval belépve saját maguk jelentethetik meg rendezvényeiket. Felajánlja, hogy az internetes felület használata érdekében a betanítást a kulturális központ biztosítja.

Késmárki István (MOFÉM Rt. Horgász Egyesület): Örömét fejezi ki, hogy a Civil Kerekasztal létrejött. Támogatja a közös honlap létrehozását. Fontosnak tartja a civil szervezetek együttműködését. A Civil Kerekasztal hozza létre a pályázatokat véleményező civil kuratóriumot.

Dr. Németh Andrea aljegyző: Meg kell nézni a pályázati alapokról szóló rendeletet, hogy az lehetővé teszi-e a civil kuratórium létrehozását. Ha erre a rendeletben nincs utalás, akkor a rendeletet az önkormányzatnak módosítania kell. Véleménye szerint ebben az esetben ez évben még nem véleményezhetik a civilek a pályázati alapok felosztását.

Dr. Nagy István alpolgármester: Az önkormányzat komolyan gondolja a civil szervezetekkel való kapcsolattartást, melynek érdekében a Mosonmagyaróvári Civil Szövetséggel együttműködési megállapodást kíván kötni. Felkéri a Mosonmagyaróvári Civil Szövetség képviselőjét, hogy a megállapodás-tervezetet juttassa el véleményezésre a civil szervezetekhez.

Bognár Árpád (Tengri Íjász és Hagyományőrző Egyesület): A Mosonmagyaróvári Civil Kerekasztal önálló honlapjának elkészítését kínálja fel ingyenesen.

Nagy Sándor (Mosonmagyaróvári Civil Szövetség): Beszél az NCA elektori rendszeréről és felhívja a jelenlevő elektorok figyelmét a január 23-i elektori ülésen történő részvétel fontosságára. Tájékoztatja az elektorokat a január 16-án Győrben tartott elektori megyegyűlés eredményéről. A megyegyűlés a régiós kollégiumba Győrből Kovács Katalint, Sopronból Kósa Istvánt, Mosonmagyaróvárról Nagy Sándort ajánlja. Ezzel megyei szinten megvalósul az arányos területi lefedettség. Az országos önszerveződés kollégiumba a megyegyűlés Gyenese Andreát, a nemzetközi kollégiumba Nagy Pétert ajánlja. Mindkét személy győri illetékességű. Nem tudni még, hol és mikor lesz a kollégiumválasztó elektori ülés, de ez a legfontosabb a mi szempontunkból. Várhatóan február közepén lesz ez az elektori ülés. Az elektori ülés előtt össze kívánja hívni a mosonmagyaróvári kistérség elektorait, hogy megbeszéljék a közös taktikát és az utazást. Ha az elektori ülés esetleg nem Győrben lesz, akkor kisbusszal utazunk az ülés helyszínére. Felhívta a figyelmet arra, hogy az elektort állító civil szervezetek e-mail-t küldjenek a szociális és munkaügyi miniszternek azt kérve, hogy a kollégiumválasztó elektori ülés helyszíne is Győrben legyen.

Dankó Mihály (Oktatási, Művelődési és Sport Bizottság): Kifejezte örömét a Civil Kerekasztal létrejötte iránt. A maga részéről nyitott a kerekasztalon elhangzó javaslatok tárgyában.

Nagy Mihály (Mosoni Polgári Kör): Javasolja, hogy a Mosonmagyaróvári Civil Kerekasztal negyedévente ülésezzen. Javasolja továbbá, hogy a rendszeres programok kerüljenek bele az éves rendezvénynaptárba. Kéri, ha valahol tanítják az internet használatát, erre őt is hívják meg.

Nagy Sándor (Mosonmagyaróvári Civil Szövetség): Egyetért a kerekasztal negyedévenkénti összehívásával, azzal a megjegyzéssel, hogy ha indokolt, akkor rendkívüli kerekasztal ülésre is sor kerüljön.

Ratkay Katalin (Moson  Megyei Nők Egyesülete): Kifejezi azon véleményét, hogy a civil szervezetek ne csak kérjenek. Arról beszéljenek, hogy mit tudnak adni a városnak. Azután esetleg kérhetnek is.


Nagy Sándor (Mosonmagyaróvári Civil Szövetség): Más hozzászóló nem lévén összefoglalja az ülés eredményeit. Februárban rendkívüli Civil Kerekasztali ülést szervez, elsősorban a pályázatokat elbíráló kuratórium kiválasztása tárgyában. Továbbá, ha lehetséges, itt szeretnék bemutatni a Civil Kerekasztal internetes felületét, melynek elkészítését Bognár Árpád vállalta. Bejelenti, hogy a Civil Kerekasztal ülésein egy vagy két szervezet részletes bemutatkozását is megszervezi. Februárban a téma fontosságára való tekintettel minden szervezet még postai úton kapja a meghívót, de apránként szeretne áttérni az interneten történő meghívó küldésre. Mindenkinek jó munkát kívánva az ülést bezárta.


                                                     K. m. f.


Összeállította: Nagy Sándor elnök (Mosonmagyaróvári Civil Szövetség)








Amíg az oldal tulajdonosa nem helyez el itt tartalmat, addig a mai napi leglátogatottabb oldalak listája jelenik meg!

{KATEGORIA_LEGLATOGATOTTABB_MA


Emlékeztető


Készült: 2009. február 16-án a Mosonmagyaróvári Civil Kerekasztal üléséről

Helyszín: Polgármesteri Hivatal (Mosonmagyaróvár, Fő út 11.) II. emeleti tanácsterme

Jelen vannak: jelenléti ív szerint


Nagy Sándor: Köszöntötte a megjelenteket, a kiküldött meghívóban rögzítettekhez képest egy plusz napirendi pont javaslata van, kéri a megjelenteket, napirendi pontként vegyék fel Bognár Árpád tájékoztatóját a Civil Kerekasztal honlapjáról.


A megjelentek a módosítással együtt a napirendi pontokat egyhangúlag elfogadták.


Napirendi pontok:

  1. Dr. Nagy István alpolgármester tájékoztatója
  2. Önkormányzati pályázati alapok (közművelődési, sport és egészségügyi alapok) civil szakértőinek megválasztása
  3. Pályázati alapok értékelési szempontjainak elfogadása
  4. Civil kerekasztal önálló honlapjának bemutatás
  5. Bemutatkozik a Moson Megyei Nők Egyesülete

     6. Egyebek


     1. napirendi pont


Dr. Nagy István alpolgármester: Köszöntötte a megjelenteket.  A Civil Kerekasztal ezen összejövetele is bebizonyította, hogy az önkormányzatnak napi szintű együttműködése van a városban működő civil szervezetekkel.


Dr. Orbán Géza jegyző: Együttműködést kér a civil szervezetektől. Véleménye szerint nincs olyan alapítói cél, mely ne lenne vállalható az önkormányzat részéről. Kifejtette, hogy a város boldogulása érdekében a várospolitikai eszközrendszert egységesíteni kellene. A civil szervezetek közösségi érdeket jelenítenek meg, s ezt szolgálja az önkormányzat is. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a két fél közötti egyeztetések ma még nem gördülékenyek. Ennek megoldását szorgalmazta, mely során technikailag egy online, internetes konzultáció lehetőségét vetette fel. Így az érdekeket sokkal gyorsabban, napra készebben lehetne összehangolni. Az online kerekasztalon keresztül a civil szervezetek is részt vehetnének a döntés-előkészítésben, az elfogadott döntések végrehajtásában. Kéri a megjelentek segítségét az online kerekasztal közös fejlesztésében. Akit érdekel a dolog, azt szívesen fogadja, s bővebb tájékoztatást ad.

Kifejtette, hogy ez évben az önkormányzat pályázati úton nagy összegű támogatást kapott az oktatási intézményrendszer számítástechnikai fejlesztése érdekében. Az így felszabaduló régi számítógépeket felújítva civil szervezeteknek kívánja felajánlani. A lehetőségek határáig minden civil szervezet kapna egy-egy számítógépet. Így lehetővé válna, hogy az online kerekasztal használata a civil szervezetek részéről technikailag is biztosítva legyen.

Végezetül kifejtette a térinformatika fontosságát.


     2. napirendi pont


Nagy Sándor: A januári Civil Kerekasztal összejövetelén azzal váltunk el, hogy februárban megválasszuk az önkormányzati pályázati alapokra beérkezett pályázatokat véleményező civil szakértőket. Annak érdekében, hogy ne ezen az ülésen ötleteljünk, pályázati alaponként előzetesen három-három főt kért fel civil szakértőként történő közreműködésre. Természetesen lehetőség van arra is, hogy az ülésen további jelölések történjenek. Azonban felhívta a figyelmet, hogy tekintettel arra, a pályázati anyag bizalmas, az egyes pályázatokat nincs mód hazavinni, azt a hivatali időben lehet megtekinteni. Továbbá a pályázatok szakértése április hónapban történhet meg. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a civil szakértők a pályázatokat csak véleményezik, a döntés joga az illetékes szakbizottságoké, akik esetleg a civil szakértők véleményétől eltérő véleményt és döntést hozhatnak. Az előzetesen felkért szakértők az alábbiak:

  - Közművelődési Alap: Tuba László, Hernádi Sándor, dr. Kocsis Sándor

  - Sport Alap: Kun László, Mészáros Mihály, Hanacsek Attila

  - Egészségügyi Alap: Katzer Edit, Kopf Katalin, Szeder Mihályné

Megkéri az egyes jelölteket, röviden mutatkozzanak be. (A jelöltek röviden bemutatkoznak.) Bejelenti, hogy az itt meg nem jelent Szeder Mihálynéval most beszélt telefonon, aki a jelölést vállalja. Kéri a megjelenteket, tegyenek további jelölést.


Szentkúti Károly: Felhívja a figyelmet, hogy bár egyetért a civil javaslattevők megválasztásával, de azt semmiképpen sem tartja reprezentatívnak. Ki képviseli az intézményi pályázókat és a magánszemély pályázókat? Azt is kifogásolja, hogy a civil szakértők főleg nyugdíjasok közül kerültek ki. Egyben javaslatot tesz a Sport Alapba Nagy Gábor, a Mosonmagyaróvári Vizisport Egyesület elnöke személyére.

Török Katalin: Véleménye szerint nagyon szűk a jelöltek köre, ezért javasolja a Közművelődési Alapba  Hatvani Emőke, Palenik József, Rongits Pál és Csiszár Péter jelölését. Továbbá javasolja, mivel a Közmóvelődési Alapra érkezik be számszerűleg a legtöbb pályázat, a civil szakértők számának emelését.


Patonai Gábor: Kifogásolja, hogy a civil szakértők között a város jelentős egyesületei nem képviseltetik magukat. Az Egyesület a Városközpontért civil szervezet nevében saját magát, Patonai Gábort jelöli.


Reményi-Szokoli Mónika: Kifejti reményét, hogy a civil szakértők szakterületükön elismert, tekintéllyel rendelkező személyek. A Moson Megyei Nők Egyesülete ilyen személyt javasolt Katzer Edit személyében.


Nagy Sándor: Megkérdezi, hogy van-e még jelölés. (Újabb jelölés nem érkezett) A jelöléseket lezárta. Egyenként megkérdezte az újabb jelölteket, hogy vállalják-e a tisztséget. (A jelöltek egyenként igennel válaszloltak.) A szavazatszámlálásra felkéri Beke Károly kistérségi koordinátort.


Beke Károly: Megállapítja, hogy a szavazásra jogosultak létszáma 27 fő.


Nagy Sándor: Tekintettel arra, hogy a Közművelődési Alapra nagyszámú jelölés érkezett, Török Katalin véleményét is figyelembe véve, az alap civil szakértőinek számát 5 főben javasolja megválasztani, egyben javasolja, hogy a Sport Alap civil szakértőinek létszáma 4 fő legyen. Erről nyílt szavazást rendel el. (Szavazás.) Megállapítja, hogy a szavazásra jogosult jelenlévők nagy többsége a Közművelődési Alap civil szakértőinek számát 5 főben, a Sport Alap civil szakértőinek számát 4 főben állapítja meg. Ezt követően egyenként szavazásra bocsátja a jelölteket. Az alábbi eredmények születtek:

  - Közművelődési Alap: Tuba László 25 szavazat, Hernádi Sándor 25 szavazat, dr. Kocsis Sándor 24 szavazat, Hatvani  Emőke 24 szavazat, Palenik József 16 szavazat, Rongits Pál 12 szavazat, Patonai Gábor 7 szavazat, Csiszár Péter 6 szavazat.

  - Sport Alap: A jelenlevők a négy jelöltet nagy többséggel civil szakértőnek választották.

    - Egészségügyi Alap: A jelenlevők a három jelöltet nagy többséggel civil szakértőnek választották.

Kihirdeti az eredményt.

A Közművelődési Alap civil szakértői: Tuba László, Hernádi Sándor, dr. Kocsis Sándor, Hatvani Emőke, Palenik József

A Sport Alap civil szakértői: Kun László, Mészáros Mihály, Hanacsek Attila, Nagy Gábor

Az Egészségügyi Alap civil szakértői: Katzer Edit, Kopf Katalin, Szeder Mihályné.

Gratulál a megválasztott civil szakértőknek és jó munkát kíván nekik.


     3. napirendi pont


Nagy Sándor: Elkészített egy bírálati szempontrendszert, mely a Nemzeti Civil Alapprogram bírálati szempontrendszere alapján készült. Ezt egy hónapja véleményezésre átadta az alpolgármester úrnak, mellyel kapcsolatban észrevétel nem történt. A bírálati szempontrendszert átadja a civil szakértőknek azzal a kéréssel, hogy a szakértés bírálati szempontjait maguk alakítsák ki. Az NCA bírálati szempontrendszere csak egy alap.


Szentkúti Károly: Kifogásolja, hogy olyan bírálati szempontot is tartalmaz a dokumentum, nevezetesen a pályázók előző időszakbeli tevékenysége, mely a pályázatokból nem olvasható ki.


Nagy Sándor: Ezért tartja indokoltnak, hogy a civil szakértők a bírálati szempontrendszert maguk alakítsák ki. Ugyanakkor kifejti, hogy véleménye szerint a civil szakértők meg tudják ítélni a pályázók eddigi tevékenységét anélkül is, hogy ilyen kérdés szerepelt volna a pályázati adatlapon. Mindannyian ebben a városban élünk, ismerjük egymás tevékenységét. Vagy ha nem, az is beszédes.


     4. napirendi pont


Bognár Árpád: Ismertette a Civil Kerekasztal önálló honlapjának használati módját. (Nagy Sándor egyoldalas használati útmutatót osztott ki a jelenlevők között.)


Nagy Sándor: Felhívja a figyelmet, hogy a Civil Kerekasztal önálló honlapja csak az alapokat adja meg, a civil szervezeteken múlik, hogy mennyire tudják azt tartalommal megtölteni.


     5. napirendi pont


Nagy Sándor: Fontosnak tartja, hogy a Civil Kerekasztal egy-egy ülésén bővebben is megismerhessünk jól működő mosonmagyaróvári civil szervezeteket. Felkéri Reményi-Szokoli Mónikát, mutassa be a Moson Megyei Nők Egyesületét.


(Reményi-Szokoli Mónika vetített képes előadással bemutatta a Moson Megyei Nők Egyesületét.)


     6. napirendi pont


Kránitz Pál: A gazdasági válság közepette felhívja a figyelmet egy új szakszervezeti jogsegély szolgálatra, az országos szinten szervezendő Jogpont Szolgálatra. A szolgálat hétfőként fél 5 és fél 7 óra között érhető el a Mosonmagyaróvár, Szent István király út 128. szám alatt dr. Kelemen István ügyvéd irodájában.

Felhívta a jelenlevők figyelmét arra is, hogy megalakult egy régiós tanácsadói szolgálat, mely segíteni próbál az elbocsátás által fenyegetett dolgozóknak. E cél elérése érdekében régiós szinten 35 embert képeznek ki 6 napos modulokkal. Akit érdekel a lehetőség, február 25-ig lehet jelentkezni nála.


Nagy Sándor:Más megtárggyalandó téma hiányában a Civil Kerekasztal ülését bezárta.


                                                     K. m. f.


Az emlékeztetőt készítette:   


                                                      Nagy Sándor

Mosonmagyaróvári Civil Szövetség



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 4
Heti: 13
Havi: 5
Össz.: 8 157

Látogatottság növelés
Oldal: GYÜLÉSEK
Mosonmagyaróvári Civil Kerekasztal - © 2008 - 2024 - movarcksz.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »